Шановні батьки!

Доводимо до вашого відома інформацію МОЗ України та Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» щодо профілактики захворюваності на поліомієліт.

На сьогодні, враховуючи епідемічну ситуацію в цілому в Україні та незадовільні показники охоплення щепленнями, Харківська область також перебуває в зоні ризику щодо ускладнення епідситуації з поліомієліту. Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина знаходиться в небезпеці.

Низькі рівні охоплення щепленнями та низький імунний прошарок дитячого населення на території області це фактори ризику при існуючій загрозі поширення дикого поліовірусу, у разі його завезення чи розповсюдження циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів.

Своєчасна вакцинація є найефективнішим засобом захисту від поліомієліту та надзвичайно важливою не лише для того, щоб забезпечити надійний захист однієї дитини, а також для того, щоб уникнути накопичення нещеплених груп населення і потенційної втрати колективного імунітету. На сьогодні ліків від поліомієліту не існує. Захворіла дитина назавжди залишається інвалідом.

Водночас, під час пандемії COVID-19 батьки з осторогою ставляться до вакцинації, особливо імунізації дітей. Проте, потенційний контакт з інфекційним захворюванням не є протипоказанням для планової імунізації. Немає доказів того, що вакцинація підвищує ризик інфікування дитини COVID-19 або впливає на перебіг захворювання. На сьогодні в Україні, для того щоб охопити імунізацією всі вікові групи дитячого населення достатня кількість ефективних, якісних та безпечних вакцин, які прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Нагадуємо, що відповідно до ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ст.27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щеплення проти поліомієліту в Україні є обов’язковим.

Дякуємо за розуміння!
Сподіваємось на плідну співпрацю та заздалегідь вдячні за допомогу у забезпеченні епідемічного благополуччя дитячого населення!

* * * * * * * * * *

АЛГОРИТМ ДІЙ УЧАСНІКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ:

1. Під час освітнього процесу заборонено допуск до гімназії батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують дітей із інвалідністю.
2.Допуск до роботи персоналу гімназії здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно) після проведення вимірювання температури безконтактним термометром. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях.
3.При вході до гімназії учителі, учні та персонал мають обробляти руки антисептиком. Основним заходом гігієни рук в умовах гімназії є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.
4. Для кожного класу визначено свій вхід до закладу: вільне пересування по всій будівлі заборонене.
Центральний вхід: 1-4 класи.
Вхід біля канцелярії: 5-7 класи.
Вхід через роздягальню: 8-11-ті класи.
5. Кожен клас навчається в одному кабінеті, переходити до іншого кабінету учні будуть лише на окремі уроки (інформатика, фізична культура тощо).
6. Заходити до гімназії можна тільки в масках. Пересуватися по гімназії можна відповідно до розробленої схеми руху, дотримуючись соціальної дистанції та запобігаючи скупченню осіб. Учням 1-4-х класів дозволено не одягати маску. Учні середньої та старшої школи можуть пересуватися в приміщенні гімназії тільки в масці, але під час навчальних занять її можна зняти.
7. За наявності маски багаторазового використання обов'язково мати два герметичних пакети (zip - пакет, або папка на кнопці): один для використаної маски, інший для нової чи запасної. Для запасної одноразової маски також повинен бути пакет.
8.Для використаних одноразових масок у гімназії розміщено спеціальні урни.
9. Батьки зобов’язані щоранку вдома проводити моніторинг стану здоров’я дитини та вимірювати температуру. За будь-яких ознак респіраторного захворювання дитину слід залишати вдома та звертатися до сімейного лікаря. Не забувайте повідомити про це класного керівника до початку першого уроку. Пам'ятайте про власну персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров'я дитини.
10.У разі виявлення дитини в класі з ознаками хвороби вчителям слід дотримуватися такого алгоритму дій:
· Учитель інформує медичного працівника та адміністрацію про даний випадок.
· Медпрацівник забирає учня до ізолятора та повідомляє його батьків про необхідність негайно звернутися до сімейного лікаря.
· Заступник директора з господарчої частини забезпечую дезінфекцію приміщення, в якому перебувала дитина з ознаками хвороби.
11. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів, всі інші учні відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.
12. Для організації питного режиму батьки мають забезпечити дітей фасованою питною продукцією.
13. У їдальні учні забезпечені гарячим харчуванням. Щоб уникнути скупчення дітей, складено відповідний графік харчування:
1-2 класи – 9.30 – 10.00
3, 5, 6-ті класи – 10.40 – 11.05
4-ті, 7-11-ті класи – 13.40-14.00
ГПД, 7-11-ті класи – 12.40-13.00
14.Класні керівники систематично проводять роз’яснювальну роботу з учнями та батьками щодо правил перебування здобувачів освіти в гімназії на період адаптивного карантину (правила перебування в приміщенні гімназії, графік харчування, порядок обробки рук антисептичними засобами, правила миття рук, соціальне дистанціювання тощо).

* * * * * * * * * * *

Правила поведінки під час карантину у зв’язку з епідемією захворювань на грип, ГРВІ та на коронавірусну інфекцію (COVID -19):

1. Не слід ходити в гості та не відвідувати громадських місць.
2. Частіше перебувайте на свіжому повітрі.
3. Уникайте переохолодження, обмежуйте своє перебування на холоді.
4. Частіше провітрюйте кімнату.
5. Частіше мийте руки з милом, дотримуватись правил особистої гігієни.
6. Дбайте про повноцінне харчування, збагачуйте організм вітамінами та калоріями. Щоденно їжте свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.
7. Під час епідемії грипу носіть захисну маску.
8.Користуйтесь особистим посудом і рушником, якщо вдома хтось хворий на грип.

Поради для захисту від нової коронавірусної інфекції

/Files/images/2019-2020/7 порад Коронавирус (1).jpg

Пам'ятка про самоізоляцію. Детальніше...

Кiлькiсть переглядiв: 2069

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.