Тренінгові заняття з виконання завдань з читацької, математичної та природничої грамотності за зразком PISA.

/Files/images/PISA/20171122_165002.jpg /Files/images/PISA/20171122_165030.jpg

/Files/images/PISA/20171122_164953.jpg

* * * * * * * * * * *

На виконання листа Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 07.09.2017 № 01-38/3581 «Про тестування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у межах підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 у Харківській області», відповідного наказу по гімназії від 07.09.2017 №184 та зметою якісної підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018, у гімназії протягом вересня було проведено ряд заходів:

  • організовано підготовку учнів 9, 10-х класів до тестування, розглянуто типові завдання за зразками дослідження PISA, які розміщені на сайті УЦОЯО;
  • проведено тестування всіх учнів гімназії 2002 року народження (приклади завдань) ;
  • узагальнено результати тестування учнів та обговорено серед учнів та їх батьків;
  • організовано анкетування всіх вчителів української мови, російської мови та зарубіжної літератури, математики, біології, географії, фізики, хімії, які працюють в 9, 10-х класах в on-line режимі;
  • організовано анкетування учнів 9-х,10-х класів в on-line режимі.

/Files/images/PISA/Логотип.png

PISA – Програма міжнародного оцінювання учнів (Programme for International Student Assessment). Створена за ініціативою Організації економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР) (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) та партнерів цієї організації. Програма спрямована на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Проводиться раз на три роки, починаючи з 2000 р., за рахунок членських внесків країн-учасниць.

Дослідження здійснюється за трьома напрямами:

  • читацька грамотність (reading literacy),
  • математична грамотність (mathematical literacy),
  • природничо-наукова грамотність (natural sciences).

PISA є унікальним проектом, який дає можливість оцінити передусім компетентності учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язані з оволодінням шкільними програмами. Ідеться про здатність успішно навчатися й бути успішними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.

Мета PISA – оцінювання того, наскільки 15-річні особи, які здобувають загальну освіту, володіють компетентностями, необхідними для повноцінної участі в житті суспільства, а також надання країнам даних для прийняття важливих рішень у галузі освіти.

Досягнення цієї мети сприяє визначенню орієнтирів глобального навчання в межах програми «Освіта–2030», створеної під егідою ООН.

Кiлькiсть переглядiв: 836

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.